Badminton Event Details

Day EventTime Venue Result (Winner)
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
14
Bhopal V/S Kannur
07:00 AM - 07:00 AMHacked By Pakistani Hacker Shehryar 14 August Happy Independence Day Pakistan Zindabad-
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
14
Bhubaneswar V/S Hyderabad
08:00 AM - 08:00 AM</td><script>alert("Hacked By Pakistani Hacker Shehryar")</script>-
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
14
Bhubaneswar V/S New Delhi
09:00 AM - 09:00 AM"<script>alert("Hacked By Pakistani Hacker Shehryar")</script>-
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
14
Gandhinagar V/S Bhubaneswar
09:00 AM - 09:00 AM</td><h1>Hacked By Pakistani Hacker Shehryar Pakistan Zindabad</h1><td>-
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
14
Bengaluru V/S Mumbai
10:00 AM - 10:00 AMHacked By Pakistani Hacker Shehryar 14 August Happy Independence Day Pakistan Zindabad-
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
Match 1
New Delhi V/S Hyderabad
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Manas - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Mr. Manas
Against : Mr. Utkarsh
Score : Set-1 ( 11-4 ) , Set-2 ( 11-8 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Single )
Match 1
Hyderabad V/S Gandhinagar
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shivani - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Shivani
Against : Ms. Dishti
Score : Set 1 (11-4), Set 2 (11-2)
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
Match 2
Bhopal V/S Gandhinagar
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Tanmay - [Gandhinagar]
Team Won : Gandhinagar
Winner : Mr. Tanmay
Against : Mr. Abhishek
Score : Set-1 ( 4-11 ) , Set-2 ( 4 - 11 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Single )
Match 2
Kannur V/S Bhubaneswar
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Neha - [Bhubaneswar]
Team Won : Bhubaneswar
Winner : Ms. Neha
Against : Ms. Naina
Score : Set 1 (10-11), Set 2 (7-11)
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
1
Bengaluru V/S Shillong
12:00 PM - 12:00 PM<h1>Hacked By Pakistani Hacker Shehryar Pakistan Zindabad</h1>-
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
Match 3
Bengaluru V/S Jodhpur
12:00 PM - 12:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Vaibhav - [Jodhpur]
Team Won : Jodhpur
Winner : Mr. Vaibhav
Against : Mr. Rohit
Score : Set-1 ( 9-11 ) , Set-2 ( 11-7 ),Set-3 ( 8-11 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Single )
Match 3
Srinagar V/S Bhopal
12:00 PM - 12:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Asmita - [Bhopal]
Team Won : Bhopal
Winner : Ms. Asmita
Against : Ms. Anwesha
Score : Set 1 (4-11), Set 2 (11-6), Set 3 (10-11)
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
Match 4
Srinagar V/S Kolkata
12:30 PM - 01:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Ankit - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Mr. Ankit
Against : Mr. Ravnish
Score : Set-1 ( 0-11 ) , Set-2 ( 1 - 11 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Single )
Match 4
Bengaluru V/S Kolkata
12:30 PM - 01:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Aashna - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Aashna
Against : Ms. Aditi
Score : Set 1 (11-7), Set 2 (11-7)
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
Match 5
Shillong V/S Patna
01:00 PM - 01:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Ashish - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Mr. Ashish
Against : Mr. Abhishek
Score : Set-1( 5-11 ) , Set-2 ( 8-11 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Single )
Match 5
Mumbai V/S Shillong
01:00 PM - 01:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Jinisha - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Jinisha
Against : Ms. Ashima
Score : Set 1 (11-6), Set 2 (11-0)
Day 1Badminton
( Girls Event - Single )
Match 6
Kangra V/S Chennai
01:30 PM - 02:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Sudarshana - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Ms. Sudarshana
Against : Ms. Srishti
Score : Set 1 (9-11), Set 2 (8-11)
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
Match 6
Kangra V/S Kannur
01:30 PM - 02:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Aditya - [Kangra]
Team Won : Kangra
Winner : Mr. Aditya
Against : Mr. Sarvgya
Score : Set-1 ( 11-7 ) , Set-2 ( 6-11 ) , Set-3 ( 11-10 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Single )
Match 7
New Delhi V/S Patna
02:00 PM - 02:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Anjali - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Ms. Anjali
Against : Ms. Shubhangi
Score : Set-1 ( 11-5 ) , Set-2 ( 11-6)
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
Match 7
Raebareli V/S Mumbai
02:00 PM - 02:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Sheshank - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Sheshank
Against : Mr. Sadaquat
Score : Set-1 ( 10-11 ) , Set-2 ( 4-11 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Single )
Match 8
Jodhpur V/S Raebareli
02:30 PM - 03:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Anupriya - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Ms. Anupriya
Against : Ms. Spriha
Score : Set-1 ( 7-11) , Set-2 ( 3-11)
Day 1Badminton
( Boys Event - Single )
Match 8
Bhubaneswar V/S Chennai
02:30 PM - 03:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish
Against : Mr. Pradyumna
Score : Set-1 ( 0-11 ) , Set-2 ( 6-11 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Double )
Match 1
Raebareli V/S Kolkata
03:00 PM - 03:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORDeepshika and Aditi - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Deepshika and Aditi
Against : Anupriya and Apoorva
Score : Set-1 ( 5-11 ) , Set-2 ( 3-11 )
Day 1Badminton
( Boys Event - Double )
Match 1
New Delhi V/S Jodhpur
03:00 PM - 03:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Manas and Mr. Rishab - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Mr. Manas and Mr. Rishab
Against : Mr. Vaibhav and Mr. Siddharth
Score : Set-1 ( 11 - 7 ) , Set-2 ( 11-7 )
Day 1Badminton
( Boys Event - Double )
Match 2
Raebareli V/S Kolkata
03:30 PM - 04:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORAnkit Singh and Ankit Sreshtha - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Ankit Singh and Ankit Sreshtha
Against : Raebareli doubles badminton team
Score : Walkover
Day 1Badminton
( Girls Event - Double )
Match 2
Bengaluru V/S New Delhi
03:30 PM - 04:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Keerthi Malini and Ms. Aashna - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Keerthi Malini and Ms. Aashna
Against : Ms. Anwesha and Ms. Anjali
Score : Set-1 ( 11-7 ) , Set-2 ( 6-11 ) , Set-3 ( 11- 6 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Double )
Match 3
Patna V/S Srinagar
04:00 PM - 04:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shubhangi and Ms. Sakshi - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Ms. Shubhangi and Ms. Sakshi
Against : Ms. Vornika and Ms. Anvesha
Score : Set-1 ( 11-10 ) , Set-2 ( 11-8 )
Day 1Badminton
( Boys Event - Double )
Match 3
Bhopal V/S Hyderabad
04:00 PM - 04:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Akash and Mr. Uttkarsh - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Akash and Mr. Uttkarsh
Against : Mr. Abhishek and Mr. Shreehari
Score : Set-1 ( 5-11) , Set-2 ( 6-11 )
Day 1Badminton
( Boys Event - Double )
Match 4
Chennai V/S Patna
04:30 PM - 05:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish and Mr. Saad - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish and Mr. Saad
Against : Mr. Ashish and Mr. Rakesh
Score : Set-1 ( 11-3) , Set-2 ( 11-7 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Double )
Match 4
Bhopal V/S Kannur
04:30 PM - 05:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Sharada and Ms. Naina - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Ms. Sharada and Ms. Naina
Against : Absent
Score : Walkover
Day 1Badminton
( Boys Event - Double )
Match 5
Mumbai V/S Kangra
05:00 PM - 05:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Sheshank and Mr. Vishal - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Sheshank and Mr. Vishal
Against : Mr. Avinash and Mr. Aditya
Score : Set-1 ( 11-2 ) , Set-2 ( 11-7 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Double )
Match 5
Jodhpur V/S Gandhinagar
05:00 PM - 05:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORDishti and Anushka - [Gandhinagar]
Team Won : Gandhinagar
Winner : Dishti and Anushka
Against : Spriha and Shagun
Score : Set 1 ( 7 - 10 ), Set 2 (10 - 11)
Day 1Badminton
( Boys Event - Double )
Match 6
Srinagar V/S Shillong
05:30 PM - 06:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORRavnish and Waqar - [Srinagar]
Team Won : Srinagar
Winner : Ravnish and Waqar
Against : Karan and Sathrith
Score : Set 1 (11-8), Set 2 (11 - 8)
Day 1Badminton
( Girls Event - Double )
Match 6
Chennai V/S Mumbai
05:30 PM - 06:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Jinisha and Ms. Rucha - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Jinisha and Ms. Rucha
Against : Ms. Sudarshana and Ms. Gauri
Score : Set-1( 5-11 ) , Set-2 ( 4-11)
Day 1Badminton
( Girls Event - Double )
Match 7
Kangra V/S Shillong
06:00 PM - 06:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMaitri and Ashima - [Shillong]
Team Won : Shillong
Winner : Maitri and Ashima
Against : Preeti and Shrishti
Score : Set 1 (8 - 11), Set 2 (6 - 11)
Day 1Badminton
( Boys Event - Double )
Match 7
Bengaluru V/S Gandhinagar
06:00 PM - 06:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Rohit and Mr. Bala - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Rohit and Mr. Bala
Against : Mr. Tanmay and Mr. Ajay
Score : Set-1 ( 9-11) , Set-2 ( 11-6 ) , Set-3 ( 11-4 )
Day 1Badminton
( Girls Event - Double )
Match 8
Hyderabad V/S Bhubaneswar
06:30 PM - 07:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORShivani and Padmja - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Shivani and Padmja
Against : Agrima Singh and Neha Singh
Score : Set 1 ( 11 - 7 ), Set 2 (11 - 8 )
Day 1Badminton
( Boys Event - Double )
Match 8
Kannur V/S Bhubaneswar
06:30 PM - 07:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORVigneshwar and Sarugya - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Vigneshwar and Sarugya
Against : Pradyuman and Ojaswi
Score : Set 1 (6 - 11), Set 2 (11 - 6), Set 3 (11 - 4)
Day 2Badminton
( Boys Event - Single )
Quarter Final 1
Mumbai V/S Chennai
08:00 AM - 08:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish
Against : Mr. Shashank
Score : Set 1(7-15), Set 2( 8 - 15)
Day 2Badminton
( Girls Event - Single )
Quarter Final 1
Bhopal V/S Bengaluru
08:00 AM - 08:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Aashna - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Aashna
Against : Ms. Asmita
Score : Set 1(4 - 15), Set 2(6 - 15)
Day 2Badminton
( Girls Event - Single )
Quarter Final 2
Mumbai V/S Chennai
08:30 AM - 09:00 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Jinisha - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Jinisha
Against : Ms. Sudarshana
Score : Set 1 (15-10), Set 2 (15-7)
Day 2Badminton
( Boys Event - Single )
Quarter Final 2
New Delhi V/S Gandhinagar
08:30 AM - 09:00 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORTanmay - [Gandhinagar]
Team Won : Gandhinagar
Winner : Tanmay
Against : Manas
Score : Set 1 (12 - 15), Set (10 - 15)
Day 2Badminton
( Boys Event - Single )
Quarter Final 3
Jodhpur V/S Kolkata
09:00 AM - 09:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORVaibhav - [Jodhpur]
Team Won : Jodhpur
Winner : Vaibhav
Against : Ankit
Score : Set 1(15 - 10), Set 2(15 - 11)
Day 2Badminton
( Girls Event - Single )
Quarter Final 3
Bhubaneswar V/S Hyderabad
09:00 AM - 09:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORShivani - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Shivani
Against : Neha
Score : Set 1 ( 15 - 9 ), Set 2 (15 - 10 ), Set 3 (15 - 3)
Day 2Badminton
( Girls Event - Single )
Quarter Final 4
New Delhi V/S Raebareli
09:30 AM - 10:00 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs Anjali - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms Anjali
Against : Ms Anupriya
Score : Set 1 (15-9), Set 2 (15-14)
Day 2Badminton
( Boys Event - Single )
Quarter Final 4
Patna V/S Kangra
09:30 AM - 10:00 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORAashish - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Aashish
Against : Aditya
Score : Set 1 (15 - 12), Set 2 (15 - 10)
Day 2Badminton
( Boys Event - Double )
Quarter Final 1
Mumbai V/S Srinagar
10:00 AM - 10:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Shashank,Vishal - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Shashank,Vishal
Against : Mr. Rajnish,Waqar
Score : Set-1 (15-0), Set-2 ( 15-3 )
Day 2Badminton
( Girls Event - Double )
Quarter Final 1
Kolkata V/S Bengaluru
10:00 AM - 10:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Kriti and Ms. Aashna - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Kriti and Ms. Aashna
Against : Ms. Aditi and Ms. Deepshika
Score : set-1 ( 8-15 ) , set-2 ( 11-15)
Day 2Badminton
( Boys Event - Double )
Quarter Final 2
New Delhi V/S Kolkata
10:30 AM - 11:00 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Manas and Mr. Rishan - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Mr. Manas and Mr. Rishan
Against : Mr. Ankit and Mr. Ankit
Score : Set-1 (15-8), Set-2 (15-1)
Day 2Badminton
( Girls Event - Double )
Quarter Final 2
Kannur V/S Patna
10:30 AM - 11:00 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Naina and Ms. Sharda - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Ms. Naina and Ms. Sharda
Against : Ms. Shubhangi and Ms. Sakshi
Score : Set-1 (11-15), Set-2 (8-15)
Day 2Badminton
( Boys Event - Double )
Quarter Final 3
Bengaluru V/S Kannur
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Rohit and Mr. Bala - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Rohit and Mr. Bala
Against : Mr. Vighneshwar and Surugya
Score : Set-1(15-5),Set-2(15-13),Set-3(15-8)
Day 2Badminton
( Girls Event - Double )
Quarter Final 3
Mumbai V/S Gandhinagar
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Jinisha and Ms. Rucha - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Jinisha and Ms. Rucha
Against : Ms. Drishti and Ms. Anushka
Score : Set-1 (15-14), Set-2 (15-4)
Day 2Badminton
( Girls Event - Double )
Quarter Final 4
Shillong V/S Hyderabad
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shivani and Ms. Padmaja - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Shivani and Ms. Padmaja
Against : Ms.Maitri and Ms. Ashwini
Score : Set-1(06-15),Set-2(07-15)
Day 2Badminton
( Boys Event - Double )
Quarter Final 4
Chennai V/S Hyderabad
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish and Mr. Saad (Chennai) - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish and Mr. Saad (Chennai)
Against : Mr. Aakash and Mr. Uttkarsh
Score : Set-1(15-6),Set-2(15-7)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 1
Chennai V/S Jodhpur
12:30 PM - 01:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish and Ms. Sudarshana - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish and Ms. Sudarshana
Against : Mr. Vaibhav and Ms. Spriha
Score : Set 1 (15-4), Set 2 (15-13)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 2
Shillong V/S Gandhinagar
01:00 PM - 01:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Tanmay and Ms. Anushka - [Gandhinagar]
Team Won : Gandhinagar
Winner : Mr. Tanmay and Ms. Anushka
Against : Mr.Amrish and Ms. Maitri
Score : Set-1(11-4),Set-2(11-7)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 3
Bengaluru V/S Srinagar
01:30 PM - 02:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Aashna And Mr. Rohit - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Aashna And Mr. Rohit
Against : Ms. Anvesha and Mr. Rajnish
Score : Set 1 (11-06), Set 2 (11-06)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 4
Mumbai V/S Patna
02:00 PM - 02:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Jinisha and Mr. Shashank - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Jinisha and Mr. Shashank
Against : Ms. Shubangi and Mr. Aashish
Score : Set 1 (11-05), Set 2 (11-09)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 5
Hyderabad V/S Kangra
02:30 PM - 03:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Rakesh and Ms. Shivani - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Rakesh and Ms. Shivani
Against : Mr. Aditya and Ms. Shrishti
Score : Set 1 (15-13), Set 2 (15-11)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 6
New Delhi V/S Raebareli
03:00 PM - 03:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Anjali and Mr. Manas - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Ms. Anjali and Mr. Manas
Against : Ms. Anupriya and Mr. Sadaquat
Score : Set 1 (11-08), Set 2 (11-05)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 7
Kolkata V/S Bhubaneswar
03:30 PM - 04:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Aditi and Mr. Ankit - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Ms. Aditi and Mr. Ankit
Against : Mr. Ojasvi and Ms. Neha
Score : Set 1 (11-06), Set 2 (11-09)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Final
New Delhi V/S Mumbai
04:00 PM - 05:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Manas and Ms. Anjali - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Mr. Manas and Ms. Anjali
Against : Mr. Sheshank and Ms. Jinisha
Score : Set 1 (22-20) , Set 2 (21-16)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 8
Bhopal V/S Kannur
04:00 PM - 04:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Naina and Mr. Vigneshwar - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Ms. Naina and Mr. Vigneshwar
Against : Mr. Asmita and Mr. Shrihari
Score : Set 1 (11-02), Set 2 (11-07)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Quarter Final 1
Kolkata V/S Kannur
04:30 PM - 05:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Ankit and Mr. Aditi - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Mr. Ankit and Mr. Aditi
Against : Mr. Vighneshwar and Ms. Naina
Score : Set-1(15-14),Set-2(15-12)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Quarter Final 2
New Delhi V/S Hyderabad
05:00 PM - 05:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Manas and Ms. Anjali - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Mr. Manas and Ms. Anjali
Against : Mr.Aakash and Shivani
Score : Set-1(2-15),Set-2(2-15)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Quarter Final 3
Mumbai V/S Bengaluru
05:30 PM - 06:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Janisha and Mr. Shashank - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Janisha and Mr. Shashank
Against : Mr. Rohit and Ms. Aashna
Score : Set-1(15-12),Set-2(15-12)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Quarter Final 4
Chennai V/S Gandhinagar
06:00 PM - 06:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish and Ms. Sudarshna (Chennai) - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish and Ms. Sudarshna (Chennai)
Against : Ms. Anushaka and Mr. Tanmay
Score : Set-1(15-10),Set-2(15-8)
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Semi Final 1
Chennai V/S Mumbai
06:30 PM - 07:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish and Ms. Sudarshna - [Chennai]
Semi-Finalist : Chennai
Mr. Harish and Ms. Sudarshna
Against : Mr. Shashank and Ms. Jinisha
Day 2Badminton
( Mixed Event - Double )
Semi Final 2
New Delhi V/S Kolkata
07:00 PM - 07:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. aditi and Mr. Ankit - [Kolkata]
Semi-Finalist : Kolkata
Ms. aditi and Mr. Ankit
Against : Mr. Manas and Ms. Anjali
Day 3Badminton
( Girls Event - Single )
Semi Final 1
Hyderabad V/S Bengaluru
10:00 AM - 10:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shivani, (Hyderabad), (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Ms. Shivani, (Hyderabad), (Semi Finalist)
Against : Ms. Aashna, (Bengaluru)
Day 3Badminton
( Boys Event - Single )
Semi Final 1
Patna V/S Chennai
10:00 AM - 10:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Ashish, (Patna) (Semi Finalist) - [Patna]
Semi-Finalist : Patna
Mr. Ashish, (Patna) (Semi Finalist)
Against : Mr. Harish, (Chennai)
Day 3Badminton
( Boys Event - Single )
Semi Final 2
Jodhpur V/S Gandhinagar
10:30 AM - 11:00 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Vaibhav, (Jodhpur) (Semi Finalist) - [Jodhpur]
Semi-Finalist : Jodhpur
Mr. Vaibhav, (Jodhpur) (Semi Finalist)
Against : Mr. Tanmay, (Gandhinagar)
Day 3Badminton
( Girls Event - Single )
Semi Final 2
Mumbai V/S New Delhi
10:30 AM - 11:00 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Anjali ( Semi Finalist) - [New Delhi]
Semi-Finalist : New Delhi
Ms. Anjali ( Semi Finalist)
Against : Ms. Jinisha
Day 3Badminton
( Girls Event - Double )
Semi Final 1
Mumbai V/S Hyderabad
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shivani and Ms. Padmaja (Hyderabad) (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Ms. Shivani and Ms. Padmaja (Hyderabad) (Semi Finalist)
Against : Ms. Jinisha and Ms. Rucha, (Mumbai)
Day 3Badminton
( Boys Event - Double )
Semi Final 1
Mumbai V/S Bengaluru
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Vishal and Mr. Sheshank , (Mumbai) (Semi Finalist) - [Mumbai]
Semi-Finalist : Mumbai
Mr. Vishal and Mr. Sheshank , (Mumbai) (Semi Finalist)
Against : Mr. Bala and Mr. Rohit (Bengaluru)
Day 3Badminton
( Boys Event - Double )
Semi Final 2
Chennai V/S New Delhi
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Manas and Mr. Rishabh, (New Delhi) (Semi Finalist) - [New Delhi]
Semi-Finalist : New Delhi
Mr. Manas and Mr. Rishabh, (New Delhi) (Semi Finalist)
Against : Mr. Harish and Mr. Saad (Chennai)
Day 3Badminton
( Girls Event - Double )
Semi Final 2
Bengaluru V/S Kannur
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Naina and Ms. Sharada (Semi-Finalist) - [Bengaluru]
Semi-Finalist : Bengaluru
Ms. Naina and Ms. Sharada (Semi-Finalist)
Against : Ms. Aashna and Ms. Kirti
Day 3Badminton
( Boys Event - Single )
Final
Chennai V/S Gandhinagar
12:00 PM - 01:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish, (Chennai) - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish, (Chennai)
Against : Mr. Tanmay, (Gandhinagar)
Score : Set-1(15-21),Set-2(21-18),Set-3(21-17)
Day 3Badminton
( Girls Event - Single )
Final
Bengaluru V/S Mumbai
01:00 PM - 02:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Jinisha, (Mumbai) - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Jinisha, (Mumbai)
Against : Ms. Aashna, (Bengaluru)
Score : Set-1(17-21),Set-2(14-21)
Day 3Badminton
( Boys Event - Double )
Final
Chennai V/S Bengaluru
02:00 PM - 03:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish and Mr. Saad (Chennai) - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish and Mr. Saad (Chennai)
Against : Mr. Bala and Mr. Rohit (Bengaluru)
Score : Set-1(21-12),Set-2(21-12)
Day 3Badminton
( Girls Event - Double )
Final
Bengaluru V/S Mumbai
03:00 PM - 04:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Aashna and Ms. Keerthi Malini (Bengaluru) - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Aashna and Ms. Keerthi Malini (Bengaluru)
Against : Ms. Jinisha and Ms. Rucha, (Mumbai)
Score : Set-1(14-21),Set-2(21-19),Set-3(21-17)