Carrom Event Details

Day EventTime Venue Result (Winner)
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 1
Jodhpur V/S Gandhinagar
11:00 AM - 12:00 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Mohan - [Jodhpur]
Team Won : Jodhpur
Winner : Mr. Mohan
Against : Mr. Ashish Kumar
Score : 25/0
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 2
Bengaluru V/S Patna
11:00 AM - 12:00 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Ajay - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Ajay
Against : Mr. Rakesh Kumar
Score : 25/0
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 3
Mumbai V/S Raebareli
11:00 AM - 12:00 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Vikash Kumar - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Mr. Vikash Kumar
Against : Kunal Jain
Score : 25/0
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 4
Kolkata V/S Kangra
11:00 AM - 12:00 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMs. Falak Nagpal - [Kangra]
Team Won : Kangra
Winner : Ms. Falak Nagpal
Against : Ms. Lovely Kumari
Score : 25/08
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 8
Chennai V/S Bhopal
12:15 PM - 01:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Pramod - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Pramod
Against : Ms. Divya
Score : 25/06
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 7
New Delhi V/S Bhubaneswar
12:15 PM - 01:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Pradyumma - [Bhubaneswar]
Team Won : Bhubaneswar
Winner : Mr. Pradyumma
Against : Mr. Swatik
Score : 20/18
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 6
Hyderabad V/S Shillong
12:15 PM - 01:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Saurabh Suman - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Saurabh Suman
Against : Ms. Matyri
Score : 25/0
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 5
Kannur V/S Srinagar
12:15 PM - 01:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Dwarkesh - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Mr. Dwarkesh
Against : Mr. Rajneel
Score : 25/06
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Quarter Finals 4
Jodhpur V/S Bengaluru
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Ajay - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Ajay
Against : Mr. Mohan
Score : 25/00
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Quarter Finals 3
Raebareli V/S Kangra
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Vikash Kumar - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Mr. Vikash Kumar
Against : Ms. Falak Nagpal
Score : 25/00
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Quarter Finals 2
Kannur V/S Hyderabad
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Saurabh - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Saurabh
Against : Mr. Dwarkesh
Score : 25/06
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Quarter Finals 1
Bhubaneswar V/S Chennai
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORPradyumma - [Bhubaneswar]
Team Won : Bhubaneswar
Winner : Pradyumma
Against : Pramod
Score : 18/05
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Semi Finals 1
Bengaluru V/S Raebareli
02:45 PM - 03:45 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Vikash Kumar (Raebareli) (Semi Finalist) - [Raebareli]
Semi-Finalist : Raebareli
Mr. Vikash Kumar (Raebareli) (Semi Finalist)
Against : Mr. Ajay (Bengaluru)
Day 1Carrom
( Mixed Event - Single )
Semi Finals 2
Hyderabad V/S Bhubaneswar
02:45 PM - 03:45 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Saurabh (Hyderabad) (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Mr. Saurabh (Hyderabad) (Semi Finalist)
Against : Mr. Pradyumna (Bhubaneswar)
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Match 4
Mumbai V/S Jodhpur
10:00 AM - 11:00 AMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Mohan and Ms. Chanchal - [Jodhpur]
Team Won : Jodhpur
Winner : Mr. Mohan and Ms. Chanchal
Against : Mr. Kunal and Ms. Sunayani
Score : 14/0
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Match 3
Gandhinagar V/S Bengaluru
10:00 AM - 11:00 AMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Ajay and Ms. Kiran (Bengaluru) - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Ajay and Ms. Kiran (Bengaluru)
Against : Mr. Ashish Kumar and Ms. Anushka Prakash
Score : 25/0
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Match 2
New Delhi V/S Shillong
10:00 AM - 11:00 AMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMs. Amara and Mr. Swatik - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Ms. Amara and Mr. Swatik
Against : Absent
Score : Walkover
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Match1
Patna V/S Raebareli
10:00 AM - 11:00 AMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Vikash Kumar And Ms. Sanjana - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Mr. Vikash Kumar And Ms. Sanjana
Against : Mr. Akhya Jain and Mr. Ashish
Score : 11/5
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Match 5
Srinagar V/S Kannur
11:15 AM - 12:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOOR-
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Match 6
Kolkata V/S Bhopal
11:15 AM - 12:15 AMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Divyanch and Ms. Divya - [Bhopal]
Team Won : Bhopal
Winner : Mr. Divyanch and Ms. Divya
Against : Mr. Lovely Kumari and Mr. Rishu Raj ( Kolkata)
Score : 13/22
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Match 7
Hyderabad V/S Kangra
11:15 AM - 12:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Akash Kumar and Ms. Simran - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Akash Kumar and Ms. Simran
Against : Mr. Kunal and Ms. Vanshika
Score : 11/09
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Match 8
Chennai V/S Bhubaneswar
11:15 AM - 12:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOOR-
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 4
Hyderabad V/S Bhubaneswar
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORPradyumna and Dipali(Bhubhaneshwar) - [Bhubaneswar]
Team Won : Bhubaneswar
Winner : Pradyumna and Dipali(Bhubhaneshwar)
Against : Akash and Simran(Hyderabad)
Score : 17/4
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 3
Bengaluru V/S Jodhpur
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORAjay and Kiran(Bengaluru) - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ajay and Kiran(Bengaluru)
Against : Mohan and Chanchal(Jodhpur)
Score : 11/6
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 2
Raebareli V/S New Delhi
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORVikas and Sanjana(Raebareli) - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Vikas and Sanjana(Raebareli)
Against : Amara and Swastik(New Delhi)
Score : 11/05
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 1
Kannur V/S Bhopal
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORGowdham & Sublaxmi(Kannur) - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Gowdham & Sublaxmi(Kannur)
Against : Divyansh & Divya(Bhopal)
Score : 14/0
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Semi Finals 1
Raebareli V/S Bengaluru
01:45 PM - 02:45 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Vikash and Ms. Sanjana- Semi Finalist - [Raebareli]
Semi-Finalist : Raebareli
Mr. Vikash and Ms. Sanjana- Semi Finalist
Against : Mr. Ajay and Mr. Kiran(Bengaluru)
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Semi Finals 2
Kannur V/S Bhubaneswar
01:45 PM - 02:45 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Gowdham and Ms. Sublaxmi- Semi Finalist) - [Kannur]
Semi-Finalist : Kannur
Mr. Gowdham and Ms. Sublaxmi- Semi Finalist)
Against : Mr. Pradyumna and Ms. Dipali
Day 2Carrom
( Mixed Event - Double )
Finals
Bengaluru V/S Bhubaneswar
03:00 PM - 06:00 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Ajay and Ms. Kiran(Bengaluru) - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Ajay and Ms. Kiran(Bengaluru)
Against : Mr. Pradyumna and Ms. D(Bhubaneswar)
Score : 14/02
Day 2Carrom
( Mixed Event - Single )
Final
Bengaluru V/S Bhubaneswar
04:00 PM - 06:00 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Ajay - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Ajay
Against : Pradyumma
Score : 25/18