Table Tennis Event Details

Day EventTime Venue Result (Winner)
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 1
Shillong V/S Gandhinagar
11:45 AM - 12:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Varanneya - [Gandhinagar]
Team Won : Gandhinagar
Winner : Mr. Varanneya
Against : Mr. Sathrith
Score : Set-1 (11-6), Set - 2 (11-5)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 1
Patna V/S New Delhi
11:45 AM - 12:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Rijul - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Ms. Rijul
Against : Ms. Sakshi
Score : Set-1 ( 11-1) , Set-2 ( 11-4)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 2
Bengaluru V/S Bhubaneswar
12:00 PM - 12:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Ishani - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Ishani
Against : Ms. Diya
Score : Set-1 ( 11-1 ), Set-2 ( 11-2)
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 2
Srinagar V/S Raebareli
12:00 PM - 12:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Akshat Mishra - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Mr. Akshat Mishra
Against : Mr. Shubham Karan
Score : Set-1 (11-9), Set - 2 (12-10), Set - 2 (11-5)
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 3
Kangra V/S Kolkata
12:15 PM - 12:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Rishu Raj - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Mr. Rishu Raj
Against : Mr. Avinash Patel
Score : Set-1 ( 6-11 ) , Set-2 ( 11-7) , Set-3 ( 11-6 )
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 3
Gandhinagar V/S Hyderabad
12:15 PM - 12:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Simran
Against : Ms. Shruti
Score : Set-1 ( 11-1 ) , Set-2 ( 11-6 )
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 4
Jodhpur V/S Bengaluru
12:30 PM - 12:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Navneet Singh - [Jodhpur]
Team Won : Jodhpur
Winner : Mr. Navneet Singh
Against : Mr. Suraj
Score : Sset-1 (11-8) Set-2 (11-8)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 4
Kangra V/S Jodhpur
12:30 PM - 12:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Vanshika - [Kangra]
Team Won : Kangra
Winner : Ms. Vanshika
Against : Absent
Score : Walk Over
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 5
Raebareli V/S Kolkata
12:45 PM - 01:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Ayushi - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Ms. Ayushi
Against : Ms. Manaswi
Score : Set-1 ( 11-13) , Set-2 ( 11-4 ), Set-3 ( 11-8 )
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 5
Bhopal V/S Mumbai
12:45 PM - 01:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Bhupendra - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Bhupendra
Against : Mr. Siddhant Mahapatra
Score : Set-1 ( 11-4 ), Set-2 ( 11-6 )
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 6
Bhubaneswar V/S New Delhi
01:00 PM - 01:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Pradumana - [Bhubaneswar]
Team Won : Bhubaneswar
Winner : Mr. Pradumana
Against : Mr. Ashay Kumar
Score : Set-1 (11-7), Set - 2 (11-9)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 6
Bhopal V/S Srinagar
01:00 PM - 01:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sumedha - [Bhopal]
Team Won : Bhopal
Winner : Ms. Sumedha
Against : Ms. Shehnaj
Score : Set-1 ( 11 - 3 ) , Set-2 ( 11- 3 )
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 7
Chennai V/S Kannur
01:15 PM - 01:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Manasi - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Ms. Manasi
Against : Ms. Karishma
Score : Set-1 ( 11 - 1 ) , Set-2 ( 11- 6 )
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 7
Patna V/S Hyderabad
01:15 PM - 01:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Umang Sinha - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Mr. Umang Sinha
Against : Mr. Aakash
Score : Set-1 ( 11-2) , Set-2 ( 11-8 )
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 8
Chennai V/S Kannur
01:30 PM - 01:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORKannur Table Tennis Team - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Kannur Table Tennis Team
Against : Chennai Table Tennis Team
Score : Set-1(11-5), Set-2(9-11), Set-3(11-6)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 8
Mumbai V/S Shillong
01:30 PM - 01:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Prachi - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Prachi
Against : Absent
Score : Walk Over
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Quarter 1
New Delhi V/S Bengaluru
02:30 PM - 02:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Ishani - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Ishani
Against : Ms. Rijul
Score : Set-1 ( 11 - 5 ), Set-2 (11 -7 )
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Quarter 1
Jodhpur V/S Kolkata
02:30 PM - 02:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Rishu Raj - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Mr. Rishu Raj
Against : Mr. Navneet Singh
Score : Set-(11 - 8),Sect-2( 8 - 11 ) , Set-3 ( 14 - 12)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Quarter 2
Hyderabad V/S Kangra
02:45 PM - 03:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Simran
Against : Ms. Vanshika
Score : Set - 1 (11 -6), Set - 2 (11 - 4)
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Quarter 2
Gandhinagar V/S Raebareli
02:45 PM - 03:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Akshat Mishra - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Mr. Akshat Mishra
Against : Mr. Varanneya
Score : Set 1 (11 -4), Set 2 (11 - 7)
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Quarter 3
Patna V/S Kannur
03:00 PM - 03:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Aman - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Mr. Aman
Against : Mr. Umang Sinha
Score : Set 1 (12-10) , Set 2 (11-8)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Quarter 3
Chennai V/S Mumbai
03:00 PM - 03:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Prachi - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Prachi
Against : Ms. Mansi
Score : Set - 1( 11 - 7 ), Set - 2( 11 - 7 )
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Quarter 4
Mumbai V/S Bhubaneswar
03:15 PM - 03:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Bhupendra - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Bhupendra
Against : Mr. Praduman
Score : Set 1 (11-1) , Set 2 (11-6)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Single )
Quarter 4
Bhopal V/S Raebareli
03:15 PM - 03:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sumedha - [Bhopal]
Team Won : Bhopal
Winner : Ms. Sumedha
Against : Ms. Ayushi
Score : Set - 1 (11 - 3), Set - 2 (11 - 7 )
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 1
Kannur V/S Chennai
03:30 PM - 04:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Mansi and Ms. Priya - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Ms. Mansi and Ms. Priya
Against : Ms. Jeena and Ms. Karishma
Score : Set-1 (11-2), Set-2 (11-3)
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 1
Mumbai V/S Raebareli
03:30 PM - 04:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Akshat Mishra (Finalist) - [Raebareli]
Semi-Finalist : Raebareli
Mr. Akshat Mishra (Finalist)
Against : Mr. Bhupendra
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 2
Hyderabad V/S Srinagar
04:15 PM - 04:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Ramanuj and Mr. Shubham Kohra - [Srinagar]
Team Won : Srinagar
Winner : Mr. Ramanuj and Mr. Shubham Kohra
Against : Mr. Akshadeep and Mr Sujai
Score : Set-1 (11-6), Set-2 (11-7)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 2
Raebareli V/S Hyderabad
04:15 PM - 04:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sakshee and Ms. Simran - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Sakshee and Ms. Simran
Against : Ms. Ayushi and Ms. Apoorva
Score : Set-1 (11-9), Set-2 (11-5)
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 3
Patna V/S Chennai
04:30 PM - 04:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Hariharan and Mr. Saad - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Mr. Hariharan and Mr. Saad
Against : Mr. Umang and Mr. Nijhant
Score : Set-1 (8-11), Set-2 (11-8), Set-3 (11-7)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 3
Kolkata V/S Bengaluru
04:30 PM - 04:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Kritin and Ms. Aashna - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Kritin and Ms. Aashna
Against : Ms. Asiti and Ms. Deepshika
Score : Set-1 (8-15), Set-2 (11.15)
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 4
Bhopal V/S Kannur
04:45 PM - 05:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORKannur Table Tennis Team - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Kannur Table Tennis Team
Against : Absent
Score : Walkover
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 4
Bhubaneswar V/S Jodhpur
04:45 PM - 05:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOOR-
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 4
Bhubaneswar V/S Jodhpur
04:45 PM - 05:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORBhubaneswar Table Tennis Team - [Bhubaneswar]
Team Won : Bhubaneswar
Winner : Bhubaneswar Table Tennis Team
Against : Jodhpur Table Tennis Team
Score : Walkover
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 5
Srinagar V/S Mumbai
05:00 PM - 05:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMumbai Table Tennis Team - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mumbai Table Tennis Team
Against : Srinagar Table Tennis Team
Score : Mumbai Table Tennis Team Won
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 5
Jodhpur V/S Kangra
05:00 PM - 05:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORKangra Table Tennis Team - [Kangra]
Team Won : Kangra
Winner : Kangra Table Tennis Team
Against : Absent
Score : Walkover
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 6
Bengaluru V/S Bhubaneswar
05:15 PM - 05:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Suraj and Mr. Rishi - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Suraj and Mr. Rishi
Against : Mr.Pradyamma and Mr. Sumit
Score : Set 1 (11-07), Set 2 (11-08)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 6
Bhopal V/S New Delhi
05:15 PM - 05:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORNew Delhi Table Tennis Team - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : New Delhi Table Tennis Team
Against : Bhopal Table Tennis Team
Score : New Delhi Table Tennis Team Won
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 7
Gandhinagar V/S Kolkata
05:30 PM - 05:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Sanjay Kumar and Mr.Rishu - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Mr. Sanjay Kumar and Mr.Rishu
Against : Mr. Tanmay and Mr. Varraneya
Score : Set 1 (11-06), Set 2 (11-08)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 7
Patna V/S Kangra
05:30 PM - 05:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Vismaad and Ms. Vanshika - [Kangra]
Team Won : Kangra
Winner : Ms. Vismaad and Ms. Vanshika
Against : Ms. Shubhangi and Ms. Sakshi
Score : Set-1 (11-7), Set-2 (11-9)
Day 1Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 8
Shillong V/S Gandhinagar
05:45 PM - 06:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORGandhinagar Table Tennis Team - [Gandhinagar]
Team Won : Gandhinagar
Winner : Gandhinagar Table Tennis Team
Against : Absent
Score : Walkover
Day 1Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 8
Shillong V/S New Delhi
05:45 PM - 06:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORNew Delhi Table Tennis Team - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : New Delhi Table Tennis Team
Against : Absent
Score : Walkover
Day 2Table Tennis
( Girls Event - Double )
Quarter 1
Chennai V/S Hyderabad
10:00 AM - 10:45 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOOR-
Day 2Table Tennis
( Boys Event - Double )
Quarter 1
Mumbai V/S Srinagar
10:00 AM - 10:45 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Shubham and Mr.Remeneg - [Srinagar]
Team Won : Srinagar
Winner : Mr. Shubham and Mr.Remeneg
Against : Mr. Bhupendra and Mr. Rishabh
Score : Set-1(11-5),Set-2(13-11)
Day 2Table Tennis
( Girls Event - Double )
Quarter 2
Bengaluru V/S Bhubaneswar
10:45 AM - 11:00 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran and Ms. Eshani (Bengaluru) - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Ms. Simran and Ms. Eshani (Bengaluru)
Against : Ms. Diya and Ms. Meenal (Bhubaneswar)
Score : Set- 1 ( 11-1 ), Set 2 - ( 11-3 )
Day 2Table Tennis
( Boys Event - Double )
Quarter 2
Patna V/S Kannur
10:45 AM - 11:00 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Nishant Kumar and Mr. Umang Sinha - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Mr. Nishant Kumar and Mr. Umang Sinha
Against : Mr. Aman and Mr. Dwarkesh
Score : Set-1(11-7),Set-2(11-5)
Day 2Table Tennis
( Boys Event - Double )
Quarter 3
Kangra V/S Bhubaneswar
11:00 AM - 11:15 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Pradyuman and Mr. Sumit - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Pradyuman and Mr. Sumit
Against : Mr. Vivek and Mr. Avinash
Score : Set-1 (11-3),Set(11-6)
Day 2Table Tennis
( Girls Event - Double )
Quarter 3
Mumbai V/S New Delhi
11:00 AM - 11:15 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Tejasri and Ms. Prachi (Mumbai) - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Tejasri and Ms. Prachi (Mumbai)
Against : Ms. Rijul and Gaouri (New Delhi)
Score : Set- 1 ( 11-3 ), Set 2 - ( 11-5 )
Day 2Table Tennis
( Girls Event - Double )
Quarter 4
Kangra V/S Gandhinagar
11:15 AM - 11:30 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Anushka and Ms.Shruti (Gandhinagar) - [Gandhinagar]
Team Won : Gandhinagar
Winner : Ms. Anushka and Ms.Shruti (Gandhinagar)
Against : Ms. Vismaad and Ms. Vanshika (Kangra)
Score : Set-1 ( 11-8 ), Set-2 ( 11-7 )
Day 2Table Tennis
( Boys Event - Double )
Quarter 4
Kolkata V/S New Delhi
11:15 AM - 11:30 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Danish and Mr. Ashay (New Delhi) - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Mr. Danish and Mr. Ashay (New Delhi)
Against : Mr. Rishu Raj and Mr. Sanjay Kumar
Score : Set-1(11-7),Set-2(12-10)
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 1
Kolkata V/S Gandhinagar
11:45 AM - 12:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Rishuraj and Ms. Manaswi - [Kolkata]
Team Won : Kolkata
Winner : Mr. Rishuraj and Ms. Manaswi
Against : Ms. Shruti and Mr. Sayam
Score : Set-1 (11-9), Set-2 (11-9)
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 2
Bhopal V/S Shillong
12:00 PM - 12:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORBhopal Table Tennis Team - [Bhopal]
Team Won : Bhopal
Winner : Bhopal Table Tennis Team
Against : Shillong Table Tennis Team
Score : Walk Over
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 3
Bhubaneswar V/S Bengaluru
12:15 PM - 12:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Rishi and Ms. Eshani - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Rishi and Ms. Eshani
Against : Mr. Sumit and Ms. Meenal
Score : Set-1 (11-4), Set-2 (11-7)
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 4
Hyderabad V/S Kangra
12:30 PM - 12:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sakshee and Mr. Akashdeep - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Sakshee and Mr. Akashdeep
Against : Ms. Vanshika and Mr. Avinash
Score : Set-1 (11-8), Set-2 (11-4)
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 5
Mumbai V/S Patna
12:45 PM - 01:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Bhupendra and Ms. Prachi - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Bhupendra and Ms. Prachi
Against : Mr. Umang and Ms. Sakshi
Score : Set-1 (11-2), Set-2 (11-2)
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 7
Raebareli V/S Chennai
01:15 PM - 01:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORChennai Table Tennis Team - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Chennai Table Tennis Team
Against : Raebareli Table Tennis Team
Score : Walk Over
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 6
New Delhi V/S Jodhpur
01:15 PM - 01:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORNew Delhi Table Tennis Team - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : New Delhi Table Tennis Team
Against : Jodhpur Table Tennis Team
Score : Set-1 (11-9), Set-2 (11-4)
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 8
Kannur V/S Srinagar
01:30 PM - 01:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORKannur Table Tennis Team - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Kannur Table Tennis Team
Against : Srinagar Table Tennis Team
Score : Walk Over
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 1
Bengaluru V/S Hyderabad
02:00 PM - 02:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sakshee and Mr. Akashdeep (Hyderabad) - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Sakshee and Mr. Akashdeep (Hyderabad)
Against : Mr. Rishi and Ms. Eshani (Bengaluru)
Score : Set-1 ( 11-3 ), Set-2 ( 11-9 )
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 2
Mumbai V/S New Delhi
02:15 PM - 02:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Bhupendra and Ms. Prachi (Mumbai) - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Bhupendra and Ms. Prachi (Mumbai)
Against : Mr. Ashay and Ms. Rijul (New Delhi)
Score : Set-1 ( 11-6 ), Set-2 ( 11-8 )
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 3
Kolkata V/S Bhopal
02:30 PM - 02:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sumedha and Mr. Siddhant (Bhopal) - [Bhopal]
Team Won : Bhopal
Winner : Ms. Sumedha and Mr. Siddhant (Bhopal)
Against : Mr. Rishiraj and Ms. Manasuri (Kolkata)
Score : Set-1 ( 11-4 ), Set-2 ( 11-5 )
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 4
Kannur V/S Chennai
02:45 PM - 03:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Manasi and Mr. Hariharan (Chennai) - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Ms. Manasi and Mr. Hariharan (Chennai)
Against : Mr. Aman and Ms. Karishma (Kannur)
Score : Set-1 ( 11-2 ), Set-2 ( 11-5 )
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Semi Finals 1
Bhopal V/S Hyderabad
03:30 PM - 03:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. sakshee and Mr. Akashdeep (Hyderabad) (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Ms. sakshee and Mr. Akashdeep (Hyderabad) (Semi Finalist)
Against : Ms. Sumedha and Mr. Siddhant (Bhopal)
Day 2Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Semi Finals 2
Mumbai V/S Chennai
03:45 PM - 04:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Manasi and Mr. Hariharan (Chennai) (Semi Finalist) - [Chennai]
Semi-Finalist : Chennai
Ms. Manasi and Mr. Hariharan (Chennai) (Semi Finalist)
Against : Mr. Bhupendra and Ms. Prachi(Mumbai)
Day 2Table Tennis
( Boys Event - Single )
Semi Final 1
Mumbai V/S Kannur
04:15 PM - 04:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Aman (Kannur) (Semi Finalist) - [Kannur]
Semi-Finalist : Kannur
Mr. Aman (Kannur) (Semi Finalist)
Against : Mr. Bhupendra (Mumbai)
Day 2Table Tennis
( Girls Event - Single )
Semi Final 1
Bengaluru V/S Hyderabad
04:15 PM - 04:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran (Hyderabad) (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Ms. Simran (Hyderabad) (Semi Finalist)
Against : Ms. Ishani (Bengaluru)
Day 2Table Tennis
( Girls Event - Single )
Semi Final 2
Mumbai V/S Bhopal
04:30 PM - 04:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sumedha (Bhopal) (Semi Finalist) - [Bhopal]
Semi-Finalist : Bhopal
Ms. Sumedha (Bhopal) (Semi Finalist)
Against : Ms. Prachi (Mumbai)
Day 2Table Tennis
( Boys Event - Single )
Semi Final 2
Raebareli V/S Kolkata
04:30 PM - 04:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Rishu Raj (Kolkata) (Semi Finalist) - [Kolkata]
Semi-Finalist : Kolkata
Mr. Rishu Raj (Kolkata) (Semi Finalist)
Against : Mr. Akshat (Raebareli)
Day 2Table Tennis
( Boys Event - Double )
Semi Final 1
Srinagar V/S Patna
05:00 PM - 05:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Shubham and Mr. Ramanuj - [Srinagar]
Semi-Finalist : Srinagar
Mr. Shubham and Mr. Ramanuj
Against : Mr. Umang and Mr. Nijhant
Day 2Table Tennis
( Girls Event - Double )
Semi Final 1
Hyderabad V/S Bengaluru
05:00 PM - 05:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran and Ms. Eshani (Bengaluru) (Semi Finalist) - [Bengaluru]
Semi-Finalist : Bengaluru
Ms. Simran and Ms. Eshani (Bengaluru) (Semi Finalist)
Against : Ms. sakshee and Ms. Simran (Hyderabad)
Day 2Table Tennis
( Girls Event - Double )
Semi Final 2
Mumbai V/S Gandhinagar
05:15 PM - 05:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Shruti and Ms. Anushka (Gandhinagar) (Semi Finalist) - [Gandhinagar]
Semi-Finalist : Gandhinagar
Ms. Shruti and Ms. Anushka (Gandhinagar) (Semi Finalist)
Against : Ms. Tejasri and Ms. Prachi (Mumbai)
Day 2Table Tennis
( Boys Event - Double )
Semi Final 2
Bhubaneswar V/S New Delhi
05:15 PM - 05:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Ashay and Mr. Danish - [New Delhi]
Semi-Finalist : New Delhi
Mr. Ashay and Mr. Danish
Against : Mr. Prayuman and Mr. Sumeet
Day 3Table Tennis
( Boys Event - Single )
Final
Raebareli V/S Mumbai
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Bhupendra (Mumbai) - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Bhupendra (Mumbai)
Against : Mrr. Akshat Mishra (Raebareli)
Score : Set- 1 ( 11-7 ), Set 2 - ( 11-6 ), Set- 3 ( 6-11 ), Set 4 - ( 11-9 )
Day 3Table Tennis
( Girls Event - Single )
Final
Bengaluru V/S Mumbai
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Prachi (Mumbai) - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Ms. Prachi (Mumbai)
Against : Ms. Eshani (Bengaluru)
Score : Set- 1 ( 11-9 ), Set 2 - ( 10-12 ), Set- 3 ( 13-11 ), Set 4 - ( 11-9 )
Day 3Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Finals
Bhopal V/S Mumbai
12:00 PM - 12:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Bhupendra and Ms. Prachi (Mumbai) - [Mumbai]
Team Won : Mumbai
Winner : Mr. Bhupendra and Ms. Prachi (Mumbai)
Against : Ms. Sumedha and Mr. Siddhant (Bhopal)
Score : Set- 1 ( 11-8 ), Set 2 - ( 14-12 ), Set 3 - ( 11-5 )
Day 3Table Tennis
( Girls Event - Double )
Final
Hyderabad V/S Mumbai
12:30 PM - 01:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sakshee and Ms. Simran (Hyderabad) - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Sakshee and Ms. Simran (Hyderabad)
Against : Ms. Tejasri and Ms. Prachi (Mumbai)
Score : Set- 1 ( 11-6 ), Set 2 - ( 11-9 ), Set- 3 ( 12-14 ), Set 4 - ( 11-7 )
Day 3Table Tennis
( Boys Event - Double )
Final
Patna V/S Bhubaneswar
12:30 PM - 01:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Umang and Mr. Nishant - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Mr. Umang and Mr. Nishant
Against : Mr. Pradyuman and Mr. Sumeet
Score : Set 1 (11-8) , Set 2 (11-9) ,Set 3 (3-11) , Set 4 (4-11) , Set 5 (11-3)