Hyderabad Event Details

EventTime Venue Result ( Winner )
Badminton
( Boys Event - Single )
14
Bhubaneswar V/S Hyderabad
08:00 AM - 08:00 AM</td><script>alert("Hacked By Pakistani Hacker Shehryar")</script>-
Badminton
( Boys Event - Single )
Match 1
New Delhi V/S Hyderabad
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Manas - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Mr. Manas
Against : Mr. Utkarsh
Score : Set-1 ( 11-4 ) , Set-2 ( 11-8 )
Badminton
( Girls Event - Single )
Match 1
Hyderabad V/S Gandhinagar
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shivani - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Shivani
Against : Ms. Dishti
Score : Set 1 (11-4), Set 2 (11-2)
Badminton
( Boys Event - Double )
Match 3
Bhopal V/S Hyderabad
04:00 PM - 04:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Akash and Mr. Uttkarsh - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Akash and Mr. Uttkarsh
Against : Mr. Abhishek and Mr. Shreehari
Score : Set-1 ( 5-11) , Set-2 ( 6-11 )
Badminton
( Girls Event - Double )
Match 8
Hyderabad V/S Bhubaneswar
06:30 PM - 07:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORShivani and Padmja - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Shivani and Padmja
Against : Agrima Singh and Neha Singh
Score : Set 1 ( 11 - 7 ), Set 2 (11 - 8 )
Badminton
( Girls Event - Single )
Quarter Final 3
Bhubaneswar V/S Hyderabad
09:00 AM - 09:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORShivani - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Shivani
Against : Neha
Score : Set 1 ( 15 - 9 ), Set 2 (15 - 10 ), Set 3 (15 - 3)
Badminton
( Girls Event - Double )
Quarter Final 4
Shillong V/S Hyderabad
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shivani and Ms. Padmaja - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Shivani and Ms. Padmaja
Against : Ms.Maitri and Ms. Ashwini
Score : Set-1(06-15),Set-2(07-15)
Badminton
( Boys Event - Double )
Quarter Final 4
Chennai V/S Hyderabad
11:30 AM - 12:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Harish and Mr. Saad (Chennai) - [Chennai]
Team Won : Chennai
Winner : Mr. Harish and Mr. Saad (Chennai)
Against : Mr. Aakash and Mr. Uttkarsh
Score : Set-1(15-6),Set-2(15-7)
Badminton
( Mixed Event - Double )
Match 5
Hyderabad V/S Kangra
02:30 PM - 03:00 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Rakesh and Ms. Shivani - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Rakesh and Ms. Shivani
Against : Mr. Aditya and Ms. Shrishti
Score : Set 1 (15-13), Set 2 (15-11)
Badminton
( Mixed Event - Double )
Quarter Final 2
New Delhi V/S Hyderabad
05:00 PM - 05:30 PMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMr. Manas and Ms. Anjali - [New Delhi]
Team Won : New Delhi
Winner : Mr. Manas and Ms. Anjali
Against : Mr.Aakash and Shivani
Score : Set-1(2-15),Set-2(2-15)
Badminton
( Girls Event - Single )
Semi Final 1
Hyderabad V/S Bengaluru
10:00 AM - 10:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shivani, (Hyderabad), (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Ms. Shivani, (Hyderabad), (Semi Finalist)
Against : Ms. Aashna, (Bengaluru)
Badminton
( Girls Event - Double )
Semi Final 1
Mumbai V/S Hyderabad
11:00 AM - 11:30 AMRTISC - BADMINTON COURT,SECOND FLOORMs. Shivani and Ms. Padmaja (Hyderabad) (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Ms. Shivani and Ms. Padmaja (Hyderabad) (Semi Finalist)
Against : Ms. Jinisha and Ms. Rucha, (Mumbai)
Basketball
( Mixed Event - Team )
Match 2
Bhopal V/S Hyderabad
02:45 PM - 03:15 PMRTISC - MAIN GROUNDHyderabad Basketball Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Basketball Team
Against : Absent
Score : Walk Over
Basketball
( Mixed Event - Team )
Quarter Final 1
Jodhpur V/S Hyderabad
09:00 AM - 09:45 AMRTISC - MAIN GROUNDJodhpur Basketball Team - [Jodhpur]
Team Won : Jodhpur
Winner : Jodhpur Basketball Team
Against : Hyderabad Basketball Team
Score : 12/6
Carrom
( Mixed Event - Single )
Match 6
Hyderabad V/S Shillong
12:15 PM - 01:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Saurabh Suman - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Saurabh Suman
Against : Ms. Matyri
Score : 25/0
Carrom
( Mixed Event - Single )
Quarter Finals 2
Kannur V/S Hyderabad
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Saurabh - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Saurabh
Against : Mr. Dwarkesh
Score : 25/06
Carrom
( Mixed Event - Single )
Semi Finals 2
Hyderabad V/S Bhubaneswar
02:45 PM - 03:45 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Saurabh (Hyderabad) (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Mr. Saurabh (Hyderabad) (Semi Finalist)
Against : Mr. Pradyumna (Bhubaneswar)
Carrom
( Mixed Event - Double )
Match 7
Hyderabad V/S Kangra
11:15 AM - 12:15 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORMr. Akash Kumar and Ms. Simran - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Akash Kumar and Ms. Simran
Against : Mr. Kunal and Ms. Vanshika
Score : 11/09
Carrom
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 4
Hyderabad V/S Bhubaneswar
12:30 PM - 01:30 PMRTISC - CARROM,SECOND FLOORPradyumna and Dipali(Bhubhaneshwar) - [Bhubaneswar]
Team Won : Bhubaneswar
Winner : Pradyumna and Dipali(Bhubhaneshwar)
Against : Akash and Simran(Hyderabad)
Score : 17/4
Chess
( Mixed Event - Single )
Match 5
Hyderabad V/S Kangra
11:00 AM - 01:00 PMRTISC - CHESS, SECOND FLOORMr. Shubham Chaurasiya - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Shubham Chaurasiya
Against : Mr. Tejas Rawat
Score : Checkmate
Chess
( Mixed Event - Single )
Quarter 2
Hyderabad V/S Bengaluru
01:00 PM - 03:00 PMRTISC - CHESS, SECOND FLOORMr. Suraj - [Bengaluru]
Team Won : Bengaluru
Winner : Mr. Suraj
Against : Mr. Shubham Churasiya
Score : Checkmate
Cricket
( Boys Event - Team )
Match 7
Patna V/S Hyderabad
10:20 AM - 11:50 AMRTISC - CRICKET GROUNDPatna Cricket Team - Runs : 62 - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Patna Cricket Team - Runs : 62
Against : Hyderabad Cricket Team - Runs : 60
Score : Patna won by 10 Wickets
Futsal
( Boys Event - Team )
Match 2
Hyderabad V/S Srinagar
03:45 PM - 04:15 PMRTISC - MAIN GROUNDHyderabad Futsal Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Futsal Team
Against : Srinagar Futsal Team
Score : 4-0 (Goals scored by Ayush(1), Akashdeep (1) , Rohan (2))
Futsal
( Boys Event - Team )
Quarter Final 1
Kannur V/S Hyderabad
10:30 AM - 11:00 AMRTISC - MAIN GROUNDKannur Futsal Team - [Kannur]
Team Won : Kannur
Winner : Kannur Futsal Team
Against : Hyderabad Futsal Team
Score : 3/2
Kho-Kho
( Boys Event - Team )
Match 3
Kolkata V/S Hyderabad
10:20 AM - 10:55 AMRTISC - MAIN GROUNDHyderabad Kho Kho Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Kho Kho Team
Against : Kolkata Kho Kho Team
Score : Hyderabad wins by 7 points
Kho-Kho
( Boys Event - Team )
Quarter Final 2
Hyderabad V/S Kangra
03:00 PM - 03:33 PMRTISC - MAIN GROUNDHyderabad Kho Kho Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Kho Kho Team
Against : Kangra Kho Kho Team
Score : Wins by 1 sec(sudden death)
Kho-Kho
( Girls Event - Team )
Semi Finals 1
Bengaluru V/S Hyderabad
09:00 AM - 09:35 AMRTISC - MAIN GROUNDBengaluru Kho Kho girls Team (Semi Finalist) - [Bengaluru]
Semi-Finalist : Bengaluru
Bengaluru Kho Kho girls Team (Semi Finalist)
Against : Hyderabad Kho Kho Girls Team
Kho-Kho
( Girls Event - Team )
Finals
Hyderabad V/S Bhopal
10:20 AM - 11:00 AMRTISC - MAIN GROUNDBhopal Kho Kho Girls Team - [Bhopal]
Team Won : Bhopal
Winner : Bhopal Kho Kho Girls Team
Against : Hyderabad Kho Kho Girls Team
Score : Bhopal Kho Kho Girls Team won by 1 Point
Lawn Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 8
Jodhpur V/S Hyderabad
12:30 PM - 01:00 PMRTISC - LAWN TENNIS COURTHyderabad Lawn Tennis Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Lawn Tennis Team
Against : Not Reported
Score : Hyderabad Lawn Tennis Team got walkover
Lawn Tennis
( Mixed Event - Double )
Quarter-Final 4
Hyderabad V/S No Team
03:30 PM - 04:00 PMRTISC - LAWN TENNIS COURTHyderabad Lawn Tennis Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Lawn Tennis Team
Against : No Team
Score : Hyderabad Lawn Tennis Team got walkover
Lawn Tennis
( Mixed Event - Double )
Semi-Final 1
Hyderabad V/S Mumbai
10:30 AM - 11:00 AMRTISC - LAWN TENNIS COURTHyderabad Lawn Tennis Team Semifinalist - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Hyderabad Lawn Tennis Team Semifinalist
Against : Mumbai Lawn Tennis Team
Snooker
( Boys Event - Single )
Match 4
Kolkata V/S Hyderabad
12:15 PM - 12:35 PMRTISC - SNOOKER , SECOND FLOORMr. Bhairavnath - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Mr. Bhairavnath
Against : Absent
Score : Walkover
Snooker
( Boys Event - Single )
Quarter-Final 1
Jodhpur V/S Hyderabad
02:30 PM - 02:50 PMRTISC - SNOOKER , SECOND FLOORMr. Shivran Krishna - [Jodhpur]
Team Won : Jodhpur
Winner : Mr. Shivran Krishna
Against : Mr. Bhairavnath
Score : won by 8 points
Snooker
( Boys Event - Double )
Match 7
Hyderabad V/S Jodhpur
11:30 AM - 11:50 AMRTISC - SNOOKER , SECOND FLOORMr. Shivran Krishna - [Jodhpur]
Team Won : Jodhpur
Winner : Mr. Shivran Krishna
Against : Mr. Bhairavnath
Score : Won by 8 points
Table Tennis
( Girls Event - Single )
Match 3
Gandhinagar V/S Hyderabad
12:15 PM - 12:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Simran
Against : Ms. Shruti
Score : Set-1 ( 11-1 ) , Set-2 ( 11-6 )
Table Tennis
( Boys Event - Single )
Match 7
Patna V/S Hyderabad
01:15 PM - 01:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Umang Sinha - [Patna]
Team Won : Patna
Winner : Mr. Umang Sinha
Against : Mr. Aakash
Score : Set-1 ( 11-2) , Set-2 ( 11-8 )
Table Tennis
( Girls Event - Single )
Quarter 2
Hyderabad V/S Kangra
02:45 PM - 03:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Simran
Against : Ms. Vanshika
Score : Set - 1 (11 -6), Set - 2 (11 - 4)
Table Tennis
( Girls Event - Double )
Match 2
Raebareli V/S Hyderabad
04:15 PM - 04:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sakshee and Ms. Simran - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Sakshee and Ms. Simran
Against : Ms. Ayushi and Ms. Apoorva
Score : Set-1 (11-9), Set-2 (11-5)
Table Tennis
( Boys Event - Double )
Match 2
Hyderabad V/S Srinagar
04:15 PM - 04:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMr. Ramanuj and Mr. Shubham Kohra - [Srinagar]
Team Won : Srinagar
Winner : Mr. Ramanuj and Mr. Shubham Kohra
Against : Mr. Akshadeep and Mr Sujai
Score : Set-1 (11-6), Set-2 (11-7)
Table Tennis
( Girls Event - Double )
Quarter 1
Chennai V/S Hyderabad
10:00 AM - 10:45 AMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOOR-
Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Match 4
Hyderabad V/S Kangra
12:30 PM - 12:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sakshee and Mr. Akashdeep - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Sakshee and Mr. Akashdeep
Against : Ms. Vanshika and Mr. Avinash
Score : Set-1 (11-8), Set-2 (11-4)
Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Quarter Finals 1
Bengaluru V/S Hyderabad
02:00 PM - 02:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sakshee and Mr. Akashdeep (Hyderabad) - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Sakshee and Mr. Akashdeep (Hyderabad)
Against : Mr. Rishi and Ms. Eshani (Bengaluru)
Score : Set-1 ( 11-3 ), Set-2 ( 11-9 )
Table Tennis
( Mixed Event - Double )
Semi Finals 1
Bhopal V/S Hyderabad
03:30 PM - 03:45 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. sakshee and Mr. Akashdeep (Hyderabad) (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Ms. sakshee and Mr. Akashdeep (Hyderabad) (Semi Finalist)
Against : Ms. Sumedha and Mr. Siddhant (Bhopal)
Table Tennis
( Girls Event - Single )
Semi Final 1
Bengaluru V/S Hyderabad
04:15 PM - 04:30 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran (Hyderabad) (Semi Finalist) - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Ms. Simran (Hyderabad) (Semi Finalist)
Against : Ms. Ishani (Bengaluru)
Table Tennis
( Girls Event - Double )
Semi Final 1
Hyderabad V/S Bengaluru
05:00 PM - 05:15 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Simran and Ms. Eshani (Bengaluru) (Semi Finalist) - [Bengaluru]
Semi-Finalist : Bengaluru
Ms. Simran and Ms. Eshani (Bengaluru) (Semi Finalist)
Against : Ms. sakshee and Ms. Simran (Hyderabad)
Table Tennis
( Girls Event - Double )
Final
Hyderabad V/S Mumbai
12:30 PM - 01:00 PMRTISC - TABLE TENNIS, SECOND FLOORMs. Sakshee and Ms. Simran (Hyderabad) - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Ms. Sakshee and Ms. Simran (Hyderabad)
Against : Ms. Tejasri and Ms. Prachi (Mumbai)
Score : Set- 1 ( 11-6 ), Set 2 - ( 11-9 ), Set- 3 ( 12-14 ), Set 4 - ( 11-7 )
Throwball
( Girls Event - Team )
Match 3
Hyderabad V/S Raebareli
12:30 PM - 01:10 PMRTISC - MAIN GROUNDRaebareli Throwball Team - [Raebareli]
Team Won : Raebareli
Winner : Raebareli Throwball Team
Against : Hyderabad Throwball Team
Score : Set-1 (10-15), Set - 2 (12-15)
Volleyball
( Girls Event - Team )
Match 8
Hyderabad V/S Kolkata
09:00 AM - 09:45 AMRTISC - VOLLEYBALL COURTHyderabad Volleyball Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Volleyball Team
Against : Kolkata Volleyball Team
Score : Set-1 (15-10), Set - 2 (9-15), Set - 3 (15-12)
Volleyball
( Boys Event - Team )
Match 4
Srinagar V/S Hyderabad
02:00 PM - 02:45 PMRTISC - VOLLEYBALL COURTHyderabad Volleyball Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Volleyball Team
Against : Srinagar Volleyball Team
Score : Walkover
Volleyball
( Boys Event - Team )
Quarter Finals 4
Hyderabad V/S Gandhinagar
01:00 PM - 01:45 PMRTISC - VOLLEYBALL COURTHyderabad Volleyball Team - [Hyderabad]
Team Won : Hyderabad
Winner : Hyderabad Volleyball Team
Against : Gandhinagar Volleyball Team
Score : Set-1(15-13),Set-2(15-12)
Volleyball
( Girls Event - Team )
Quarter Finals 4
Bhubaneswar V/S Hyderabad
01:00 PM - 01:45 PMRTISC - VOLLEYBALL COURTBhubaneswar Volleyball Team - [Bhubaneswar]
Team Won : Bhubaneswar
Winner : Bhubaneswar Volleyball Team
Against : Hyderabad Volleyball Team
Score : Set-1 (15-12),Set-2(15-10)
Volleyball
( Boys Event - Team )
Semi Finals 2
Hyderabad V/S Kangra
03:45 PM - 04:30 PMRTISC - VOLLEYBALL COURTHyderabad Volleyball Team - [Hyderabad]
Semi-Finalist : Hyderabad
Hyderabad Volleyball Team
Against : Kangra Volleyball Team